زندگی در لهستان

 شرایط و هزینه زندگی

upload_aade0890c42ae1fa0781f10e49c863cac

مردم کشور لهستان به معماری‌های قدیمی بسیار علاقه دارند به طوریکه ساختمان‌های این کشور دارای طراحی‌های معماری بسیار زیبا و خاصی هستند. در این کشور معماران بسیار بزرگی دیده می‌شود که تمام عمر خود را صرف معماری کرده‌اند اینطور که شواهد نشان می‌دهد در این کشور هنر‌های سنتی نیز بسیار شهرت دارد به طوریکه نقش‌های برجسته بر روی دیوار یک هنر بسیار مهم محسوب می‌شود.

آخرین میزان حقوق در یک ماه در کشور لهستان طبق آمار ۲۰۱۸ در حدود ۴۸۰.۲۰ یورو اعلام شده است. شاید با خود بگویید دستمزد در کشور لهستان کم است اما هزینه‌های زندگی بسیار ارزان در این کشور سبب شده است که هزینه‌ها کمتر شود.

میزان حقوق در کشور لهستان در سال ۲۰۲۰ با رشد ۲۲ درصدی همراه خواهد بود که رقم قابل توجهی است. درآمد متوسط در شهر ورشو پایتخت این کشور با احتساب مالیات ۸۵۰ دلار در ماه است. آماری که به دست ما رسیده است نشان می‌دهد میزان درآمد هر فرد در کشور لهستان به نسبت ایران ۲۲ درصد بیشتر است این در حالی است که هزینه زندگی در کشور لهستان ۳ درصد از ایران کمتر بوده و نشان می‌دهد در این کشور درآمد به دست آمده می‌تواند شرایط زندگی خوبی فراهم سازد.

در کشور لهستان بیش از ۴۰۰ موسسه عالی برای تحصیل دیده می‌شود و هزینه تحصیل در لهستان کمتر از میانگین اروپایی در نظر گرفته شده است. افراد برای دوره‌های لیسانس و همینطور کارشناسی ارشد و تحصیلات حرفه‌ای می‌بایست ۲۰۰۰ یورو هزینه در نظر بگیرند این در حالی است که برای دکترا در کشور لهستان نیاز به هزینه ۳۰۰۰ یورو در هر ماه است دوره‌های تخصصی و حرفه‌ای در کشور لهستان عموماً هزینه بر است.

کشور لهستان در زمینه تولید خالص میوه و سبزیجات و همینطور گوشت بسیار قدرتمند ظاهر شده است. غلات، روغن سبزیجات، وعده‌های غذایی پروتئینی کشور لهستان در اقتصاد این کشور رشد زیادی داشته است. این کشور به نوبه خود در زمینه سیب زمینی و چاودار نیز توانسته به خودکفایی برسد کشاورزی در کشور لهستان به میزان سال گذشته رشد ۱۵ درصدی داشته است.


در این دوره نیز مفتخریم با تیمی متشکل از اساتید برجسته و فعال ، گامی مهم در راستای ترویج فرهنگ پژوهش و نوآوری داشته باشیم و با برنامه ریزی یک رویداد بزرگ در راستای توسعه همه جانبه حرکت کنیم ، لذا بدینوسیله از تمامی متخصصان، کارشناسان، دانشجویان و پژوهشگران مراکز علمی، تحقیقاتی و صنعتی دعوت می‌شود با شرکت در برنامه‌های متنوع این کنفرانس، در این رویداد مهم علمی مشارکت نموده و آخرین دستاورد‌های علمی، پژوهشی واجرایی خود را ارائه نمایند.
پشتیبانی آنلاین از طریق واتساپ

پژوهشگران گرامی؛ پاسخگوی سوالات شما عزیزان از طریق واتساپ هستیم !


جهت ارسال پیام در واتساپ اینجا کلیک نمائید !